xx [plysaci.cz - Plysaci.cz - plyshové postavy v plysovém světě - vítáme Vás]

plyshaci.cz - Plysaci.cz - plyshové postavy v plysovém světě - vítáme Vás

FAQ

(základní informace o našich hrdinech)

tady budou zodpovězeny některé FAQ. Prozatím si je položím sám, ale pokud by někoho z Vás něco zajímalo, neváhejte se ozvat.

tak proč zrovna "plyshaci"?
Sám pořádně nevím.. ten název vznikl hodně dlouho po vzniku obrázků s našimi hrdiny.. Ale čím déle ho používám (a používám tuto doménu), tím víc se mí líbí. Ono to možná bylo taky proto, že doména plysaci už byla obsazená * (takovejma trapnejma plyšákama..). A mít doménu třeba s příponou .com nebo .net sem vážně nechtěl.

jak už dlouho plyshaky maluješ?
Malovat jsem je začal někdy kolem října 2002.. na jednu stranu z dlouhé chvíle, taky jsem si chtěl udělat nové osobní stránky a chtěl se odlišovat od všech těch "osobních vebů", kde máte pár odkazů na oblíbené stránky, něco o autorovi a pak možná ještě něco ke stažení.. No prostě takový webík na Vás nezapůsobí, maximálně si řeknetě hnusný/dobrý, případně napíšete nějakou blbůstku do guestbooku a jdete pryč. Zpočátku jsem ani neměl ambice vytvořit něco takového, co tady prozatím můžete vidět. Začalo to nevinně, pár obrázku, pak se dostavil i docela úspěch na debatním serveru NYX a mj. díky tomu plysháčky začalo pár lidí sledovat a to bylo myslím ten zásadní zlom, kdy jsem se rozhod, že se našim plyshovým hrdinům opravdu budu věnovat.

Jaká je další motivace k malování kromě snahy mít zajímavé webové stránky?
Už se mi pár lidí smálo, proč vlastně maluji a tvořím takové demence, jako jsou plysháci a proč radši nedělám něco jinačího. Když pominu fakt, že skoro nikdo (možná vůbec nikdo) z těch "rádobykritiků" se může pochlubit tím, že vytvořil obrázkovou galerii se skoro pětisty obrázky a dalšími blbůstkami. Ale to hlavní, proč se plyshákům tolik věnuji je (teď by se zaradoval Komenský) ohromná zkušenost, kterou mi to dává. Za ty necelé dva roky jsem se bezvadně naučil ovládat pár programů a docela slušne programovat a kódovat. Musím potvrdit, že učení hrou opravdu funguje ;-)

jaký byl plyshový začátek?
Tady je jeden screenshot, ale není to z první verze stránek. (tu mam asi někde vypálenou, ale nechce se mi ji teď hledat:) old web Tahle verze stránek fungovala myslím více než rok (ale ruku do ohně bych za to nedal). A k nalezení byla na adrese naymi.cz/plyshaci. Pak to ale skončilo... Hlavni problém tohodle webíku byl ten, že nebyl dynamický a tak přidávání obrázků nebylo zrovna dvakrát zábavné (ono to není ani teď, ale rozhodně je to lepší) a ani guestbook od Blueboardu nevypadal zrovna dvakrát dobře:( Teď už si všechno dělám sám a je to mnohem lepší (teda s vyjímkou počítadla, tak dobrej counter jako nabízejí ICV by nebylo zrovna dvakrát jednoduché vytvořit. A navíc už i kousky mých kódů naleznete třeba i na stránkách www.sequoia.cz, kde jsem jim dělal guestbook.

Jaká bude budoucnost plysháků?
Nejsem věštec, takže radši nebudu předpovídat. Ale nějaké plány už mám, mj. bych chtěl naprogramovat on-line gamesku, něco trošku ve stylu textovek na 8bitech, s obrázkama a s možností vkládat vzkazy. A určitě bych chtěl, aby se ta hra vyvíjela, postupně se kousky přidávaly a vůbec, aby to všechno bylo cool :) A potom je v plánu plyshosvět, což by měl být něco jako je třeba nyx, prostě debatní server s trošku více obrázky.) A bezva bude v září, až na limonádách Sprite budou Plysháci :) na to se hodně těším.. a protože tam bude i adresa na stránky, doufám, že mi to tady trošku ožije. A vůbec, nosím v hlavě pár dalších komiksů, tak mi držte palce, ať se daří:) Toť prozatím vše.

Ještě něco z historie
Tak jsem ještě vyhrabal jeden starší obrázek (a nevylučuji, že vyhrabuju ještě další). A už jsem viděl jak asi bude vypadat to zpracování obrázku na Sprite.. no nebude to asi tak v pohodě, jak jsem doufal. Tak tohle byla jedna z prvních verzí webíku.. už je to přecejenom ňákej ten pátek.

Jak to vypadá s on-line gameskou a dalšími projekty
Nad on-line gameskou docela hodně přemýšlím. Samozřejmě by to bylo jenom v php a to "on-line" by nadneseně označovalo možnost vkládání vzkazů jednotlivých uživatelů, ale protože bych se to snažil udělat co nejjednodušeji a hlavně "vytváření" obsahu hry pomocí šikovného editoru, nebylo by vůbec od věci svěřít tvorbu tohoto světa více lidem. A když to šikovně vykoumám, mohlo by z toho něco vzniknout :) Co se týče plyshosvěta, tak to je ještě opravdu "v plenkách". Ale je super, že se v práci pořád učím něco nového a tudíž mi už brzo snad nebude dělat problém práce se session, cookies, objekty a tak.. :)


* tak menší update, teď už doménu plysaci.cz mám taky ;-)